Zatrudnij mnie

Współpracuję z korporacjami, mikro i średnimi przedsiębiorstwami, uczelniami, organizacjami non-profit oraz z osobami indywidualnymi:

 • Prowadzę projekty, programy, transformacje biznesowe klientów.
  Zazwyczaj to kompleksowe zmiany, które trudno udźwignąć samemu, nie wiadomo od czego zacząć, gdzie dokładnie chcemy skończyć i kto ma nad tym pracować. Wtedy do akcji wkracza „człowiek od zadań specjalnych”, czyli ja. Jestem interim managerem w międzynarodowych korporacjach i nie tylko.
 • Tworzę i usprawniam procesy zarządzania projektami oraz restrukturyzuję PMO.
  Nie skupiam się na konkretnej metodyce. Zaczynam od dokładnego przyjrzenia się środowisku klienta, a potem proponuję co ująć, dodać, ulepszyć. Bazuję tu na dobrych praktykach, najlepszych dla danej organizacji narzędziach wywodzących się z różnych podejść, metodyk i standardów.
 • Rozwijam kompetencje kierowników projektów oraz zespołów projektowych.
  Oferuję rozwiązania mentoringowo-warsztatowe, dopasowane do potrzeb klienta. W tym zakresie współpracuję zarówno z przedsiębiorstwami różnej wielkości (od mikro po wielkie korporacje, jak i z osobami indywidualnymi.
 • Prowadzę szkolenia z zarządzania projektami.
  Od szkoleń przygotowujących do zdania certyfikacji po warsztaty dedykowane. Te drugie rozpoczynam od ustalenia potrzeb i problemów klienta. Następnie proponuję program warsztatu. Dążę do tego by 20% spotkania warsztatowego składała się z zaprezentowania nowych treści. Pozostały czas to praktyczne ich wykorzystanie na projektowym case study. Zakres szkoleń jest bardzo obszerny, jak na samo zarządzanie projektami przystało: od zarządzania zespołem, poprzez komunikację, zarządzanie ryzykiem, harmonogramowanie, zbieranie wymagań, zarządzanie jakością, aż po budżetowanie itd.
 • Piszę artykuły do czasopism branżowych, polskich i zagranicznych.
 • Występuję na konferencjach, krajowych i międzynarodowych.

Podstawowe zasady, kierunki moich działań:

 1. Klient rozumie w czym się specjalizuję, jakie mam kompetencje i w związku z tym, w czym mogę mu pomóc. Zarządzanie projektami to obszerny temat i w zaskakująco różnych sprawach kontaktują się ze mną firmy, a ja pomagam w tym, w czym czuję się kompetentna.
 2. Na początku współpracy skupiam się na zrozumieniu potrzeb klienta, zidentyfikowaniu i nazwaniu problemów. Bez tego, oboje (klient i ja) błądzimy.
 3. Do punktu 2 niezbędne jest zaufanie. Tylko otwarta komunikacja problemów pozwoli na ich zaadresowanie.
 4. Z całego bogactwa metodyk, standardów i dobrych praktyk wybieramy to, co rzeczywiście przyniesie efekt w projektach.
 5. Odpowiednia proporcja formy i treści oraz prosty, bezpośredni przekaz to sukces moich warsztatów, spotkań, szkoleń i wszelkich dokumentów, które tworzę współpracując z klientem.
 6. Efekty widać po wdrożeniu, nie po szkoleniu, stąd mój nacisk na to bym wspierała w krytycznym etapie, jakim jest wdrażanie zmian.
 7. Szanujemy wzajemnie swój czas. Cel moich spotkań, czy warsztatów to nie zmarnować nawet jednej minuty uczestnika.

Z kim pracuję?

Z racji mojego doświadczenia projektowego najbardziej „lubią mnie” międzynarodowe korporacje z branży finansowej.

Współpracuję również z klientami z innych branż (np. IT, branża poligraficzna, logistyczna…) oraz z firmami różnych rozmiarów (od mikro- po średnie- aż do dużych przedsiębiorstw).

Zapraszam do współpracy!

Anna Jaszczołt